تبلیغات
جز خدا نیست هیچ.......... - متن سخنرانی مجید مجیدی در سازمان ملل

متن سخنرانی مجید مجیدی در سازمان ملل

نویسنده :Green Apple
تاریخ:یکشنبه 31 فروردین 1393-10:30 ب.ظ

در هیچ تروری مردم ایران و آیین ما دست ندارد


سخنرانی مجید مجیدی در پنل حقوق بشر در دفتر ژنو سازمان ملل که پنج‌شنبه ۲۲ اسفند مصادف با ۱۳ مارچ انجام گرفت حاوی مطالب مهمی درباره ماهیت اسلام‌هراسی در جهان به واسطه سیاست‌های غرب و برخی کشورهای عربی بود و وی تاکید کرد در هیچ عملیات ترور و خشونتی، مردمی از ایران و آیینی که در این سرزمین ترویج می‌شود، شركت نداشته‌اند.

به گزارش مهر، مجید مجیدی روز پنجشنبه ۲۲ اسفندماه در پنل حقوق بشر سازمان ملل در دفتر ژنو طی سخنانی به رفتارهای اسلام هراسانه غرب اعتراض کرد و گفت: من معتقدم اگر واقعیت اسلام به مردم جهان عرضه شود همه تشنگان عدالت و مهربانی عاشقانه به سویش خواهند شتافت.متن کامل این سخنرانی بدین شرح است:

«به نام خدا
گاهی فكر می كنم اگر من در یك كشور غربی به دنیا آمده بودم و در كودكی و نوجوانی و جوانی ام هر صبح در صفحات روزنامه ها می خواندم و هر شب روی صفحات تلویزیون می دیدم كه چگونه عده‌ای مسلمان در شرق بمب گذاری و انفجار كار هر روزه شان است، ماشین های بمب گذاری شده رادر میان بازارها و مراكز تجمع مردم منفجر می كنند سرهای مخالفان خویش را صدها صدها می برند و در برابر دوربین ها به نمایش می گذارند و گاه با همین سرها در كوچه ها و خیابان ها فوتبال بازی می كنند، سینه های دشمنان را می شكافند و قلب آنان را می خورند، كلیساها و كنیسه ها و حتی گاه مساجد و حسینیه های دیگران رابا مردمی كه برای عبادت به انجا آمده اند به آتش می كشند، آیا در این صورت چه دیدگاهی نسبت به اسلام و مسلمانان پیدا می كردم و چه ترس و هراسی از آنان در دل می پروراندم و آیا امكان داشت با این همه جنایت و خشونت گرایشی به این دین و آیین پیدا كنم؟

اگر چه خود را با افتخار یك مسلمان می دانم و خوشبختانه من در كشوری به دنیا آمدم و رشد كردم كه از همان سال‌های ابتدای زندگی با همه وجودم دریافتم: دینی كه پدران و مادرانم برگزیده اند آیینی مملو از مهر و محبت و عشق است و كینه ورزی و انتقام جایی در آن ندارد و خدایش همواره با صفات مهربان و رحیم شناخته می شود و در كتاب آسمانی اش قرآن ١١٣بار در ابتدای هر سوره جمله ای تكرار می شود كه پیام آور محبت و مهربانی گسترده و همیشگی خداوند است.

من در سرزمینی پا به جهان گذاشتم كه مردم مسلمانش با هر گونه خشونت مذهبی بیگانه بودند و قرن ها پیروان ادیان و مذاهب دیگر را به همسایگی و همزیستی مسالمت آمیز خویش پذیرفته بودند زیرا به پیامبری ایمان داشتند كه سراسر زندگیش را مهربانی و عشق به دیگران در بر گرفته بود و نه تنها به مسلمانان و پیروان خویش كه به همه انسانها با هر نژاد و زبان و حتی به حیوانات و گیاهان و درختان نیز مهر می ورزید.

من پیامبری را شناختم كه مهربانی، شیوه زندگی‌اش و شعار هر صبح و شامش بود. محمدی كه با دشمنان كینه توزش هم به مهر و محبت رفتار می كرد. وقتی پس از سالها رنج و آزار، این بار پیروز به شهری كه از آن رانده شده بود بازمی‌گشت هیچ كس را به جرم پیشین مجازات نكرد نه تنها خانه هیچ دشمنی را به انتقام ویران نساخت بلكه خانه بزرگترین دشمن و مخالف خود را پناهگاه و مأمن همه مخالفان و دگراندیشان قرارداد.

محمدی كه در كتابی كه از سوی پروردگارش برای مردم آورده بود مسلمانان را از توهین و ناسزا حتی به بت های مشركان و بت پرستان برحذر می داشت (انعام ١٠٨). پیامبری كه از جانب خدا ندا می داد: نكند رفتارهای زشت و ستمگرانه دیگران شما را از مرام صلح آمیز و مسالمت‌جویتان دور كند كه شما همواره باید به عدالت و انصاف رفتار كنید. (مائده ٨)

این چنین بود كه در گذر زمان با آیینی خو گرفتم كه نه تنها پیامبرش الگو و اسوه مهربانی و محبت بود كه شاگرد و دست پروده و جانشینش علی نیز جز به مهر سخن نگفت و جز به محبت رفتار نكرد و حكومتی را برقرار كرد كه هیچ كس بر دیگری جز به تقوا و پاكی و پارسایی برتری نداشت. در تاریكی شب ها ناشناس به سراغ بینوایانی می رفت كه از زمره مخالفانش بودند و در میان آن ها نان و خرما توزیع می كرد تا گرسنه سر به بالین نگذارند. اگر در جنگی ناخواسته دشمن آب رودخانه را از سپاهیان او دریغ می كرد تا تشنه بمانند او مقابله به مثل نكرد و هنگامی كه به رودخانه مسلط شد آب را در اختیار آنان قرار داد. مرامنامه حكومتش خطاب به استانداران و حاكمان شهرها این بود كه انسانها از دو گروه بیرون نیستند یا هم كیشند یا هم نوع و در هر دو صورت باید به آنها مهر ورزید.

من با چنین آیینی خو گرفتم و طبیعی است وقتی طالبان در افغانستان جنایت می كرد یا وقتی حادثه دهشت بار ١١ سپتامبر به وقوع پیوست می دانستم كه آنچه روی می دهد هیچ سازگاری و ارتباطی با دینی كه من به آن ایمان دارم ندارد.

امروز از خودم و از شما می پرسم به راستی در پشت همه عملیات جنایتكارانه ای كه به نام اسلام صورت می گیرد چه دست هایی پنهان است؟ از شما می پرسم القاعده و طالبان كه در پاكستان و افغانستان زاده شد، رشد كرد و اینك سایه شومش بر همه جهان افكنده شده است ابتدا توسط كدام قدرت ها آفریده شد و مورد حمایت قرار گرفت تا امروز با جنایات آنها بذر اسلام‌هراسی در دل همه جهانیان كاشته شود و نهال خشونت این بار به شكلی دیگر یا به صورت نسل كشی در میانمار و آفریقای مركزی و یا با اقدامات نظامی و گسیل سربازان سر برآورد؟

متاسفم كه بگویم حكومت هایی طالبان و القاعده را از هر سو حمایت كردند كه همواره از هم پیمانان غرب به شمار می روند. دولت های عربی آنان در دامان خویش پروراندند كه اینك به نوعی دیگر خشونت و كینه ورزی را ترویج می كنند.

خوشحالم كه بگویم كه نه در حادثه ١١سپتامبر نیویورك و نه در بمب گذاری های مترو لندن و نه در هیچ عملیات انتحاری، هیچ تروریستی با ملیت ایرانی و با آیینی كه در سرزمینم ایران ترویج می شود شركت نداشت اما متاسفم كه به یاد بیاورم غرب تمام فشارها و تضییقاتش را پس از این حوادث متوجه ایران و ایرانیانی كرد كه همواره چنین عملیاتی را محكوم كرده اند.

من به عنوان یك هنر مند كه در سال های اخیر به دلیل اقدام به ساخت فیلمی در باره زندگی پیامبر اسلام بسیار خوانده ام و بسیار تحقیق كرده ام، شهادت می دهم كه چنین اقدامات خشونت باری كه میوه آن اسلام‌هراسی در همه جهان است با روح اسلامی كه من از محمد و علی و حسین (ع) آموخته ام بیگانه است و لذا سعی دارم تا پیام و چهره واقعی دین مهربانی پیامبر اسلام را در قالب فیلم محمد به دنیای نگران و آشفته عرضه كنم.

من معتقدم اگر واقعیت اسلام به مردم جهان عرضه شود همه تشنگان عدالت و مهربانی عاشقانه به سویش خواهند شتافت.

من باور دارم كه رفتارهای زشت و آلوده ای چون قرآن سوزی در آمریكا یا تولید فیلم های جسارتگر نسبت به پیامبر یا مسلمانان و یا حتی اقداماتی نظیر انتشار كاریكاتورهای توهین آمیز نقشی جز كمك به خشونت طلبانی كه نام اسلام را دزدیده اند ندارد و چه بسا روی دیگر چنان رفتارهایی است. جنایتكارانی كه می كشند و تكه تكه می كنند مشتاقانه به انتظار چنین اقداماتی هستند تا جنایات خویش را توجیه كنند و از میان توده های ناآگاه برای خود سربازان جدید استخدام كنند.

سخن را با پیام خداوند به رسولش محمد (ص) به پایان می برم كه فرمود: ای كسانی كه ایمان آورده اید همگی در پرتو ایمان به خداوند، در صلح و آشتی درآیید و از گام‌های شیطان پیروی نكنید كه او دشمن آشكار شماست. (بقره٢٠٨)

منبع :

سایت الفCan you have an operation to make you taller?
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:13 ب.ظ
Its not my first time to pay a quick visit this web page, i am browsing this web
page dailly and get pleasant data from here everyday.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 08:50 ق.ظ
This is a good tip particularly to those new to the blogosphere.
Brief but very accurate info… Thank you for sharing this one.
A must read post!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo

وب هکس